• امروز یک شنبه بیست و سوم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خبرگزاری بسیج قزوین - ولایتمداری، نقشه روشن راه برای پاسداری از انقلاب است/حضور در انتخابات، عمل به پیام شهداست

خبرگزاری بسیج قزوین - ولایتمداری، نقشه روشن راه برای پاسداری از انقلاب است/حضور در انتخابات، عمل به پیام شهداست

مادر شهید حججی گفت: بی شک ایستادگی پای منویات مقام معظم رهبری، نقشه راه روشن فرداها برای پاسداری از انقلاب است.

 جمعه 21 خرداد 1400   9  0      

شهادت، مرگی است انتخاب شده، مرگی که انسان به سوی آن می‌رود. شهادت نقطه آغاز تولد است. تولدی از نوع بی انتها که بشارت ها داده شده برای این آغاز بی پایان.
شهادت در فرهنگ ایرانیان، نقطه عطفی است برای رسیدن به سرچشمه بقا و جاودانگی. این فرهنگ و تلاش برای رسیدن به سرچشمه خوبی ها از همان دوران اساطیر ما با وجود شخصیت های بزرگ همچون آرش کمانگیر مشهود است و داستان جاودانگی آنها سینه به سینه نقل شده و آن آرمانی که اسطوره های قهرمان و «پهلوان منش» ما را به این جاودانگی رسانده، مایه و سرمنشأ پرورش اسطوره های جاودانه تر در روزگاری است که عشق دستمایه رنگ و لعاب شده است.
قرن ها بعد، اسلام دین رسمی این سرزمین شد و تلفیق فرهنگ ایرانی و اسلامی، موجب پرورش شیر مردان و شیرزنان ایرانی شد که خون اسطوره های قهرمانان در رگ هایشان جاری بود و عشق به وطن و آزادگی را در مکتب اربابشان «حسین(ع)» آموختند و قهرمانانه پای آرمان هایشان ایستادند.
در فرهنگ ما ایرانی ها، «شهید» یعنی تقدس، یعنی رهایی، یعنی وارستگی و شهید یعنی پیوستن به سرمنشأ خوبی ها. سرمنشأ نور جاودان. امروز اسطوره های بزرگی از میهن اسلامی ایران برخاسته اند که جریان ساز انقلاب جهانی شده اند. شهیدان گلگون کفنی همچون شهید محسن حججی، شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهیدان انقلاب و محور مقاومت که نه تنها در ایران اسلامی بلکه در چهار گوشه این گیتی پهناور، نامشان یادآور قیام و ایستادگی و ولایت محوری است.
در هر برهه ایی از تاریخ این سرزمین پرافتخار، آنچه جوش و خروش را در رگ های کالبد ملت واحده ایران به جریان انداخته حضور مردان مردی است که در رکاب ولایت فقیه، جان در طبق اخلاص نهاده اند و در پیچ های سخت و تاریخی انقلاب، واحد و متحد و یکصدا، فتنه های دشمنان کینه توز انقلاب را پاسخی دندان شکن داده و از تمامیت ارضی میهن اسلامی جانانه پاسداری کرده و جانانه جان داده اند.
بی شک یکی از پیام های مشترک تمام شهیدان گرانقدر ایران و انقلاب، تبعیت از ولایت فقیه و ایستادن پای چیزی است که از آن به عنوان «آرمان های انقلاب اسلامی» یاد می شود. یکی از عرصه های مهم در این راستا، عرصه انتخابات و حضور و مشارکت مردمی است. آنچه وظیفه ما را در ایستادگی پای این آرمان ها دو چندان می کند، عمل به پیام شهیدان است که جان دادند تا آزادگی و استقلال میهن اسلامی استمرار یابد و سرنوشت این مرز و بوم مادری به به دست ملتی رقم بخورد که برای آرمان‌هایشان از عزیزترین های خود گذشتند.
به گزارش بسیج، مادر شهید محسن حججی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین ولایت مداری و پادر رکاب ولایت بودن را شاخصه اصلی فرزند شهیدش برشمرد و بیان کرد: بی شک ایستادگی پای منویات مقام معظم رهبری، نقشه راه روشن فرداهاست.
وی گفت: در برهه سخت و پیچ تاریخی امروز جامعه، خانواده معظم شهدا گوش به فرمان ولایت فقیه، در پای صندوق های رأی حضور می یابند و خون سرخ شهدا مهر تاییدی بر حقانیت ولایت فقیه است.
این مادر مکرمه شهید ضمن دعوت از مردم جهت حضور در پای صندوق های رأی اظهار کرد: بی شک حضور و مشارکت در انتخابات و انتخاب اصلح می تواند سرنوشت کشور را به خوبی تعیین کند و مشت محکمی بر دهان تمام دشمنان انقلاب است.
وی با اشاره به اینکه فرزند شهیدش به مفهوم واقعی یک ولایت مدار بود گفت: بی شک اگر شهید محسن، امروز زنده بود بعنوان یک فعال فرهنگی و سرباز ولایت، یک مبلّغ انقلابی برای حضور حداکثری مردم در روز انتخابات بود.
به گزارش بسیج، انتخابات ۲۸ خردادماه، روز تعیین سرنوشت کشور در چهار سال آینده است و لذا واجب است با نگاه روشن و دعوت روشنگرانه از یکدیگر جهت حضور در پای صندوق های رأی،هر یک از ما نماینده یک شهید در انتخاب سرنوشت کشور باشیم.
انتهای پیام/۱۰۱۰
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار