• امروز یک شنبه بیست و سوم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خبرگزاری فارس قزوین - موتور پیشران دولت را به افرادی بسپاریم که حلال مشکلات هستند

خبرگزاری فارس قزوین - موتور پیشران دولت را به افرادی بسپاریم که حلال مشکلات هستند

مدیرکل اوقاف و امور خیریهٔ استان قزوین گفت: از هر بعد که به انتخابات بنگریم، قطعاً پویایی و ماندگاری نظام اسلامی با حضور آگاهانهٔ مردم اتفاق می‌افتد و مردم ما در روز ۲۸ خرداد در پای صندوق‌های رأی حضور کامل و جامعی خواهند داشت و با انتخاب اصلح موتور پیشران دولت را در اختیار شخصی قرار می‌دهند که بتواند مشکلات مردم را در حوزه‌های مختلف حل و فصل کند.

 جمعه 21 خرداد 1400   8  0      

حجت‌الاسلام سیدمصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریهٔ استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین گفت: به فرمودهٔ مقام معظم رهبری، انتخابات لیله‌القدر نظام جمهوری اسلامی است، هر انسان عاقل و بالغی که به فکر اتفاقات روزمرهٔ زندگی خود باشد معمولاً ماه رمضان را از دست نمی‌دهد و تلاش می‌کند در شب‌های احیا و لیله‌القدر آن اعمالی که وارد شده تا آیندهٔ خوب و بهتری را برای خود رقم بزند، از دست نمی‌دهد.
وی افزود: انتخابات برای انقلاب ما به معنای تعیین سرنوشت است و سرنوشت یک دورهٔ 4 ساله در حوزهٔ ریاست جمهوری را مشخص می‌کند و به فرمودهٔ مقام معظم رهبری آثار این تکلیف یک روزه، چندین سال باقی خواهد ماند، لذا انسان عاقل و بالغ کسی است که برای سرنوشت خود تصمیم منطقی بگیرد و در پای صندوق‌های رأی حاضر شود.
مجیدی اظهار کرد: مقام معظم رهبری اخیراً فرموده‌اند نظام اسلامی که یادگار امام عظیم‌الشأن ماست دو مؤلفه دارد که اگر این مؤلفه‌ها پاس داشته شوند نظام اسلامی قدرتمند در جایگاه خود باقی خواهد ماند و متصل به دوران فرج خواهد شد، این مؤلفه‌ها اعم از جمهوریت و اسلامیت هستند.
این مسؤول ادامه داد: اسلام با حضور مردم در جامعه پیاده‌سازی می‌شود و نقش و مسؤولیت‌پذیری که اسلام برای مردم و جامعه مشخص کرده است، جایگاه مردم در تصمیمات اجتماعی را نشان می‌دهد، لذا نظام اسلامی ما هم در حوزهٔ جمهوریت و هم در حوزهٔ اسلامیت با حضور مردم رنگ و لعاب بهتری پیدا می‌کند و به جایگاه اساسی خود در سطح جامعه می‌رسد.
مجیدی خاطرنشان کرد: از هر بعد که به انتخابات بنگریم، چه از حوزهٔ فعالیت‌های مردمی و چه از نگاه دین و مقولهٔ اسلام، قطعاً پویایی و ماندگاری و مانایی نظام اسلامی با حضور آگاهانهٔ مردم اتفاق می‌افتد و مردم ما در روز ۲۸ خرداد در پای صندوق‌های رأی حضور کامل و جامعی خواهند داشت و با انتخاب اصلح موتور پیشران دولت را در اختیار شخصی قرار می‌دهند که بتواند مشکلات مردم را در حوزه‌های مختلف حل و فصل کند تا با حل این مشکلات شاهد یک جامعهٔ پویا در راستای پیاده‌سازی دین در دنیا باشیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریهٔ استان قزوین در رابطه با شاخصه‌های فرد اصلح عنوان کرد: انتخاب اصلح را در کلام حضرات معصوم و در بیانات بزرگان انقلاب اسلامی بالاخص مقام معظم رهبری و امام‌راحل(ره) می‌توان جست‌وجو کرد که آن نیز عبارت است از اصل تقوا، مردمی بودن، پاک‌دستی، ساده‌زیستی، صداقت و امانت‌داری؛ این‌ موارد مؤلفه‌هایی هستند که نیاز است یک مدیر خدمتگزار در جامعهٔ اسلامی از آن‌ها برخوردار باشد، زیرا رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرماید زمام‌دار جامعه اگر امانت‌دار نباشد نمی‌تواند جامعه را مدیریت کند.
وی تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های زمام‌دار خوب این است که آگاه به مسائل پیرامون خود بوده و امانت‌دار و خدمتگزار مردم باشد، زمام‌دار اگر خدمتگزار و صالح نباشد، قطعاً نمی‌تواند امور جامعه را به صراط صلاح ببرد.
مجیدی در پایان تأکید کرد: باید به فرمایش بزرگان و حضرات معصوم جامهٔ عمل بپوشانیم و در روز 28 خرداد با انتخاب فرد اصلح به نظام اسلامی و به امام و شهدا ادای احترام کنیم که همهٔ هستی خود را برای اعتلای این کشور دادند، در همین راستا نیز امام(ره) فرمودند نگذاریم انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، ان‌شاءالله در روز 28 خرداد یک جشن ملی را رقم خواهیم زد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار