• امروز یک شنبه بیست و سوم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خبرگزاری بسیج قزوین - رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف؛ پیشنهاد راه اندازی مرکز تخصصی درمانی در مجموعه درمانگاهی بیدستان

خبرگزاری بسیج قزوین - رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف؛ پیشنهاد راه اندازی مرکز تخصصی درمانی در مجموعه درمانگاهی بیدستان

حجت الاسلام شرفخانی گفت: اقداماتی نسبت به دریافت مجوزها و همچنین پیشنهاداتی که ضرورت دارد در اسرع وقت بررسی شود، داشته باشیم تا مرکز تخصصی درمانی در مجموعه درمانگاهی موقوفه شهر بیدستان راه اندازی نماییم.

 چهارشنبه 12 خرداد 1400   85  0      

حجت الاسلام احمد شرفخانی، رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین با اشاره به اینکه ساختمان درمانگاه موقوفه بیدستان وقفی بوده و فعالیت این درمانگاه به عنوان یک مطالبه مردمی تبدیل شده و هیچ خدمات درمانی در آن ارائه نمی شود بیان کرد: یکی از موقوفات مهم در شهرستان البرز و شهر بیدستان، موقوفه قاضان بن ارغوان است و نیت این موقوفه، نیت عام برای خیرات و مبرات عامه بوده و مردم امیدوارند که از این موقوفات بهره مند شده و نسبت به خدمات اجتماعی در عرصه های مختلف برای شهر خود از این ظرفیت وقف استفاده شود.
وی گفت: برهمین اساس تصمیم گرفته شد تا درمانگاهی برای موقوفه ایجاد شود که مجموعه ای شکیل با تخصص های مختلف و ساختار بسیار مناسب می باشد.
رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف اظهار کرد: مجموعه درمانگاهی بیدستان می تواند یکی از مجموعه های درمانی خوب در استان قزوین باشد. در همین راستا یکی از دستگاه های دولتی استان، درخواست استفاده از این مجموعه داشت که متاسفانه پس از گذشت یکسال این دستگاه، به وعده خود عمل نکرده و اقدام به کاربری دیگری از این مکان کرد.
حجت الاسلام شرفخانی عنوان کرد: لذا مجموعه اداره کل اوقاف استان اقدام به بازپس گیری این رقبه و موقوفه کرد و ضرورت داشت ما برای راه اندازی مرکز تخصصی درمانی این مجموعه اقدام نماییم و در جلسه ای که با معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی قزوین تشکیل شد، نگاه دانشگاه علوم پزشکی نیز به این امر بسیار مثبت بود.
وی افزود: مقرر شد ما اقداماتی نسبت به دریافت مجوزها و همچنین پیشنهاداتی که ضرورت دارد در اسرع وقت بررسی شود، داشته باشیم تا بتوانیم مرکز تخصصی درمانی در مجموعه درمانگاهی شهر بیدستان راه اندازی نماییم و همچنین استان بتواند از ظرفیت وقف برای عرصه بهداشت و درمان بهره مند شود.
حجت السلام شرفخانی گفت: پیشنهاداتی در این راستا ارائه شد و مقرر گردید هم بخش درمانی عمومی پلی کلینیک و هم دی کلینیک که بعنوان بخش های تخصصی است و همچنین در صورت صدور مجوز، جراحی محدود، نیز در این مجموعه راه اندازی شود و امیدواریم تا پایان سال اقدامات لازم ایجاد شود.
انتهای پیام/۱۰۱۰
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار