• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خبرگزاری ایرنا - آغاز دوره جدید طرح مرمت بقعه امامزاده حسین(ع) قزوین

خبرگزاری ایرنا - آغاز دوره جدید طرح مرمت بقعه امامزاده حسین(ع) قزوین

دور جدید مرمت امامزاده حسین (ع) به عنوان یکی از طرح های مهم اوقاف کلید خورده است.

 چهارشنبه 15 مرداد 1399   12  0      

حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی روز سه شنبه به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار، با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین ضمن قدردانی از زحمات  خبرنگاران این خبرگزاری افزود: ما قدردان زحمات اصحاب رسانه هستیم چرا که آن‌ها با تعهد شغلی خود در گره گشایی از مشکلات مردم تلاش دارند.
این مسوول در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت های این دستگاه، گفت: دور جدید مرمت امامزاده حسین (ع) به عنوان یکی از طرح های مهم اوقاف کلید خورده است.
وی افزود: انجام عملیات های ساخت و بازسازی و مرمت از هر نوع، با توجه به سابقه تاریخی و مذهبی هر بنایی، علاوه بر اقدامات کارشناسانه نیاز به سرعت عمل نیز دارد چه بسا که به دلیل عدم کارشناسی و سرعت عمل، بسیاری از بناهای تاریخی در کشور و استان مورد گزند عوامل طبیعی و انسانی قرار گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به ایجاد شکاف هایی بر گنبد و ضلع شرقی بقعه و احتمال ریزش و تخریب بخش هایی از این بنای مذهبی و تاریخی، تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه وظیفه نگهداری از بقعه و تامین امکانات اولیه برای رفاه زائرین نظیر سرویس بهداشتی و زائر سرا را بر عهده دارد.
وی یادآور شد: برای مرمت و حفظ این بقعه متبرکه ۱۴ و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این در حالی است که موضوع مرمت بقعه به صورت جدی جایگاهی از سوی استان نداشته است.
این مسوول به آغاز مرمت تربت خانه امام زاده حسین(ع) از اول ماه ذی الحجه اشاره کرد و افزود: این طرح طی ۲ سال آینده با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان تکمیل خواهد شد.
حجت الاسلام مجیدی با اشاره به اینکه مجموعه بقاع متبرکه زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه اداره می شوند، گفت: این اداره پیرو نظرات فنی که در سال های گذشته مبنی بر احتمال ریزش بنای امامزاده حسین(ع) اعلام شده بود طرح مطالعاتی را با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی آغاز کرد و پس از 2 سال کار روی این طرح تمام مجوزهای لازم اخذ شد که طرح مرمت و تامین اعتبار در مرحله اول با اعتبار یک میلیارد تومان آغاز شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار