• امروز یک شنبه بیست و سوم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین در پی حواشی مرمت امامزاده حسین(ع):طرح مرمت بقعه، در مرحله لایه برداری است

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین در پی حواشی مرمت امامزاده حسین(ع):طرح مرمت بقعه، در مرحله لایه برداری است

از چندی پیش با اعتباراتی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در نظر گرفته، عملیات مرمت بقعه را به صورت مشترک آغاز کردیم.

 سه شنبه 7 مرداد 1399   110  0      

به گزارش خبرگزاری بسیج قزوین، انجام عملیات های ساخت و بازسازی و مرمت از هر نوع، با توجه به سابقه تاریخی و مذهبی هر بنایی، علاوه بر اقدامات کارشناسانه نیاز به سرعت عمل نیز دارد چه بسا که به دلیل عدم کارشناسی و سرعت عمل، بسیاری از بناهای تاریخی در کشور و استان مورد گزند عوامل طبیعی و انسانی قرار گرفته است.
خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین نیز با اشاره به آغاز عملیات مرمت بقعه امامزاده حسین(ع) گفت: از چندی پیش با اعتباراتی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در نظر گرفته، عملیات مرمت بقعه را به صورت مشترک آغاز کردیم. در مرحله اول فرایند لایه برداری و گمانه زنی را انجام می دهیم تا عمق آسیب هایی را که شناسایی کرده ایم بررسی کنیم و تدابیر لازم برای اجرای جزئیات جدید را در نظر بگیریم.
وی افزود: تا این مرحله با آسیب های سازه ای مواجه نبوده ایم و با ادامه فرآیند گمانه‌زنی و لایه برداری اطلاعات بیشتری را به دست آورده و امید است کماکان شاهد عدم آسیب سازه ای جدی در این بنا باشیم.
منبع 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار