• امروز پنج شنبه دوازدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رئیس اوقاف شهرستان قزوین : تولید ۳۰۰تا350دست لباس کادر درمانی در امامزاده حسین(ع)قزوین

رئیس اوقاف شهرستان قزوین : تولید ۳۰۰تا350دست لباس کادر درمانی در امامزاده حسین(ع)قزوین

رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان قزوین گفت : با مشارکت موسسه خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین تاکنون توانستیم ۳۰۰ دست لباس در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم که اگر بتوانیم مواداولیه را به موقع فراهم کنیم، تولیدات را افزایش خواهیم داد.

 پنج شنبه 7 فروردین 1399   53  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، حجت الاسلام مرتضی کریمی رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان قزوین با اشاره به فعالیت‌های در روزهای شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا؛ از روز اول به دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام آمادگی کردیم تا با استفاده از ظرفیت‌های  موجود و همچنین مشارکت و همکاری با موسسه خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین کارگاه خیاطی را جهت دوخت لباس پرسنل بیمارستانی راه‌اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه دوخت لباس‌ را از ۲۵ اسفندماه آغاز کردیم، افزود: بعد از اخذ مجوز، تهیه مکان، پارچه و ملزومات لازم و تاییدیه از سوی دانشگاه علوم پزشکی؛ دوخت لباس سرهمی و گان، که همان لباس ضدویروس کرونا برای پزشکان و کادر درمان است، را آغاز کردیم.
رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان قزوین اضافه کرد: این تولیدات به صورت ۱۰۰ درصد رایگان و تحت نظر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین به بیمارستان‌ها اهداء می‌شود که تاکنون توانستیم مراکز درمانی کوثر، بوعلی، ولایت، رازی، شفای تاکستان، حضرت ولیعصر آبیک، مراکز فوریت‌های پزشکی و حتی مرکز درمانی شهید بلندیان را تحت پوشش قرار دهیم.
وی اذعان داشت: باتوجه به نیاز و موقعیت بیمارستان صحرایی؛ در نظر داریم که طی روزهای آینده با دوخت روبالشتی و روتختخوابی و چادر نماز، این مرکز را نیز تجهیز کنیم.
حجت الاسلام کریمی تصریح کرد: با توجه به ایام تعطیلات نوروز و عدم دسترسی به تهیه برخی ملزومات اولیه برای دوخت، تاکنون توانستیم ۳۰۰ دست لباس تحت نظر معاونت درمان را در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم، لذا اگر بتوانیم مواداولیه را به موقع فراهم کنیم، تولیدات را افزایش خواهیم داد.
وی خاطرنشان کرد: پارچه استانباند، کش یک سانتی و دو سانتی و نخ مخصوص از مواداولیه این تولیدات است که متاسفانه با توجه به ایام تعطیلات، به سختی می‌توانیم این اقلام را تهیه کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: این لباس‌ها قابل شستشو است و قابلیت اتوکلاو دارد که حداقل هر لباس تا ۵ مرتبه بعد از شستشو استریل، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت: ۳۰ نفر به صورت مستقیم در دو شیفت صبح و عصر و ۱۰ نفر هم نیروی تدارکاتی به صورت غیرمستقیم به صورت داوطلبانه با ما همکاری دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار