• امروز پنج شنبه دوازدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیر کل اوقاف قزوین خبر داد : برپایی 42 خیمه معرفت 78 نمایشگاه فرهنگی  33 ایستگاه همه واقف باشیم در سوگواره بصیرت عاشورایی

مدیر کل اوقاف قزوین خبر داد : برپایی 42 خیمه معرفت 78 نمایشگاه فرهنگی 33 ایستگاه همه واقف باشیم در سوگواره بصیرت عاشورایی

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین خبر از برپایی 42 خیمه معرفت 78 نمایشگاه فرهنگی 33 ایستگاه همه واقف باشیم در سوگواره بصیرت عاشورایی داد

 چهارشنبه 6 شهریور 1398   55  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی، برنامه های ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در استان را تشریح کرد.
وی هدف از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی را کسب معرفت حقیقی عنوان کرد و اظهارداشت: مهمترین رسالت نهضت عاشورا امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز است که ما نیز وظیفه داریم در این راستا گام برداریم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین بیان کرد: از ۷۷۰ نیت خیری که توسط واقفان در سراسر کشور صورت می گیرد بیشترین آنها مربوط به سید و سالار شهیدان است، همچنین ۷۰ درصد از درآمد موقوفات در این بخش صورت می گیرد.
حجت الاسلام مجیدی، برپایی مراسم روضه خوانی، تعزیه داری و تعزیه خوانی و اطعام نیازمندان را از بیشترین نیات واقفان استان قزوین ذکر کرد.
وی از برگزاری کمیته احیاء و عمل امینانه نیات واقفان در استان خبر داد و یادآورشد: این کمیته به منظور توزیع صحیح درآمد حاصل از نیات واقفان سیدالشهدا در بین هیئت ها و حسینیه ها تشکیل شده است.
وی اظهارداشت: همزمان با ایام محرم سوگواره بصیرت عاشورایی در جوار 115 امامزاده و بقاع متبرکه استان و مراسم سیاه پوشان به منظور تعظیم فرهنگ عاشورا در صحن امامزاده حسین (ع) استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: تمام موقوفات و فعالیت های وقفی براساس نیت واقفین همان گونه که تعیین شده باید اداره شود و اداره اوقاف نیز تلاش می کند نیت واقفین بدرستی انجام شود و یک ریال نیز در این حوزه نباید خارج از چارچوب هزینه شود.
تجمع بزرگ لبیک یا حسین با حضور پرشکوه عزاداران حسینی در قزوین
وی تصریح کرد: همزمان با ورود کاروان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) به کربلا در روز دوشنبه 11 شهریور ماه مصادف با دوم محرم الحرام ساعت ۱۷ در صحن آستان امامزاده حسین (ع) تجمع بزرگ لبیک یا حسین در قزوین برگزار می شود.
برگزاری همایش رهروان زینبی
حجت الاسلام مجیدی تصریح کرد: برگزاری تجمع بزرگ رهروان زینبی (س) با حضور پرشور و باشکوه بانوان عزادار، هیئت‌های مذهبی، بسیج، حوزه‌های علمیه خواهران، دانش‌آموزان و دانشجویان و اقشار مختلف مردم در روز دوازدهم محرم‌الحرام در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) در ساعت ۱۷ از برنامه های این ایام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، در ادامه از دوخت بالغ بر 10 هزار و ۸۰۰ دست لباس برای نوزادان برای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در استان خبر داد.
وی از اعزام 60 مبلغ از استان قم به منظور پوشش برنامه های ایام محرم در استان خبر دادو اظهارداشت: 18 مبلغ بومی و 42 مبلغ اعزامی از شهر مقدس قم نیز در امامزادگان و بقاع متبرکه، استان حضور خواهند یافت.
برپائی 42 خیمه معرفت در بقاع متبرکه استان
حجت الاسلام مجیدی از برپائی 42 خیمه معرفت در استان خبر داد و گفت: با برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه قزوین غرفه هایی به منظور پاسخگوئی به مسائل شرعی، مشاوره خانواده و کودک، عفاف و حجاب، تبلیغ چند رسانه‌ای و همه واقف باشیم در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.
وی در ادامه از برگزاری برنامه «احلی من العسل» به مناسبت شهادت قاسم بن حسن در روز شنبه 16 شهریور ماه سال جاری مصادف با ششم محرم‌الحرام ساعت ۹ صبح  در امامزاده حسین (ع) خبر داد.
حجت الاسلام مجیدی در پایان بیان کرد: برپائی ایستگاه همه واقف باشیم در ۳۳ بقعه، نمایشگاه فرهنگی در 78 بقعه، برپائی ایستگاه صلواتی، نماز ظهر عاشورا در ۱۰۰ بقعه، شام غریبان در ۱۰۰ بقعه و برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدادر 56 بقعه استان برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار