• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی اوقاف وامورخیریه استان قزوین

برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی اوقاف وامورخیریه استان قزوین

اولین جلسه شورای برنامه ریزی اوقاف وامورخیریه استان قزوین برگزار شد.

 سه شنبه 24 اردیبهشت 1398   32  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ، اولین جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین عصر امروز با حضور حجت الاسلامسیدمصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین معاونین و روسا و مسؤلین ستادی اجرایی برگزار شد.
حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف استان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با بیان اینکه  سیر تاریخی اوقاف در ایران  دارای فراز و فرود بسیاری بوده اظهار داشت: دوران حکومت صفویان و دوره بعداز پیروزی انقلاب اسلامی دوران شکوفایی ورشد موقوفات بوده و در زمان صفویان بیشتر موقوفات در باب علم و دانش و حوزه های علمیه بوده است و متاسفانه در دوره نادر شاه افشار و دوره پهلوی دوران نابودی بیشتر موقوفات در ایران اتفاق افتاده است به نحوی که نادر شاه بیشتر موقوفات را خرج جنگها و لشگر کشی های خود نمود و در دوران پهلوی نیز با انقلاب سفید و اصلاحات ارضی  و خارج نمودن موقوفات از دست علماء ،بیشتر موقوفات از بین رفت.
حسین کارگر معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در ابتدای این جلسه ضمن بیان دستور جلسه و نحوه بررسی و تبادل نظر در خصوص موارد مطروحه اظهار داشت : هدف ما تنها برگزاری این جلسات طبق روال و دستورالعمل های مدون نیست،تمام تلاش ما این است برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های نوین و جذاب در اتاق فکری تدوین و آماده شود و این شورا بهترین مکان برای تشکیل این اتاق فکر است که هدف ما هم همین است. . 
در ادامه این جلسه  روسای شهرستانها گزارشی از اقدامات حوزه های کاری خود وهمچنین میزان پیشرفت برنامه های ابلاغی ارائه و برنامه های خود درجهت پیشبرد بهتر امور را بیان نمودند.
در خاتمه مسولین ستادی نیز گزارشی از اهم اقدامات حوزه کاری خود بیان و نکاتی در جهت هماهنگی و تعامل بیشتر با ادارات شهرستانها بیان نمودند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار