• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قزوین خبر داد : برگزاری همایش

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قزوین خبر داد : برگزاری همایش "خدیجه مادر امت" در امامزادگان استان قزوین

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قزوین گفت: همایش "خدیجه مادر امت" در امامزادگان استان قزوین برگزار می شود.

 سه شنبه 24 اردیبهشت 1398   58  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین ، حجت‌الاسلام رضا نوروزی گفت به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) در روز دهم ماه رمضان مراسم ویژه‌ای با عنوان خدیجه مادر امت با حضور اقشار مختلف مردم در 13 امامزاده شاخص استان برگزار خواهد شد
وی گفت: به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) در روز دهم ماه مبارک رمضان (26 اردیبهشت ماه )مراسم ویژه‌ای با عنوان خدیجه مادر امت با حضور اقشار مختلف مردم در 13 امامزاده شاخص استان برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به ضرورت مهجوریت‌زدایی از شخصیت والای حضرت خدیجه(س) اعلام کرد: هدف از برگزاری ویژه برنامه خدیجه مادر امت، تبیین جایگاه شخصیتی ام‌المومنین(س) و در واقع آغازی برای پایان بخشیدن مهجوریت، از شخصیت این بانوی بزرگوار است.
وی عنوان کرد: حضرت خدیجه (س) نخستین بانویی بود که دعوت رسول خدا(ص)  را لبیک گفت و در کنار آن حضرت با همه توان ایستاد و پایداری کرد.
وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه (س) در سخت‌ترین شرایط کنار پیامبر گرامی اسلام (ص) حضور داشت و ایشان را حمايت می‌کرد، یادآور شد: پیامبر خاتم (ص) هنگام تدفین حضرت خدیجه (س) خود به درون قبر رفتند و با دستان مهربان خود، خدیجه را به خاک سپردند. 
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قزوین با اشاره به دیگر برنامه‌های این اداره کل در ماه مبارک رمضان افزود: اداره اوقاف استان برنامه‌های دینی و قرآنی زیادی را در قالب طرح اجرای ضیافترحمت، خودسازی و بخشش گناهان است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار