• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تبین سنت حسنه وقف در مصلی های نمازجمعه استان قزوین

تبین سنت حسنه وقف در مصلی های نمازجمعه استان قزوین

با حضور روسای ادارات اجرایی به عنوان سخنرانان پیش از خطبه نمازجمعه دستاوردها و عملکرد ادارات اوقاف استان قزوین در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه تشریح شد.

 جمعه 18 آبان 1397   88  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ، با حضور روسای ادارات اجرایی به عنوان سخنرانان پیش از خطبه نمازجمعه دستاوردها و عملکرد ادارات اوقاف استان قزوین در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه تشریح شد.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان قزوین پیش از خطبه های نمار جمعه اقبالیه به ایراد سخن پرداختند: ایشان ضمن عرض تسلیت شهادت رسول اکرم (ص) و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) و عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وقف به شرح عملکرد اوقاف و امور خیریه استان قزوین پرداخت وعلمکرد اوقاف و امور خیریه استان قزوین را به سه محور تقسیم نمودند:
محور اول: مدیریت ، تولیت و برنامه ریزی در عرصه بقاع متبرکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی ) که فرموده اند: بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی هر منطقه تبدیل شود.
محور دوم :عمل امینانه به نیت واقفین خیر اندیش که با توجه به سامانه و شفافیت مالی که وجود دارد عمل به نیت واقفین به نحو احسنت صورت می گیرد.
محور سوم:توسعه سرمایه گذاری و ایجاد وقف جدید
محمدرضا رحمانی رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان تاکستان در مصلی شهر نرجه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان تاکستان در ادامه برنامه های سازمان اوقاف درحوزه قرآنی تشریح نمود و اظهار داشت : طبق فرموده مقام معظم رهبری(دام عزه) که فرموده اند: ما باید حد اقل ۱۰ میلیون حافظ تربیت کنیم و سازمان در این زمینه فعالیت های قرآنی را افزایش داده و در حال حاضر بیش از ۵ هزار نفر مشغول به حفظ قرآن کریم می باشند.
مجید نانکلی رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان بوئین زهرا هم به عنوان سخنران پیش از خطبه در مصلی نمازجمعه آبگرم حاظر شد و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در سال گذشته و بر شمردن عناوین و برنامه های هفته وقف، به بیان اهمیت و ویژگیهای سنت حسنه وقف پرداختند و خاطر نشان کردند که دست بردن و دخالت در وقف شرعاً جایز نیست و بنا به فرموده امام راحل نیز موقوفات باید به حال وقفیت باقی و عمل به وقف شوند.
نانکلی در ادامه نیز به برنامه های فرهنگی اوقاف و امور خیریه پرداخته و فرمایش مقام معظم رهبری را یاد آور شدند که بقاع متبرکه امامزادگان باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شوند. وی همچنین با اشاره به  وقفهای جدید خیرین از نیات خیرخواهانه مردم استقبال کرده و نمازگزاران را به باقیات صالحات تشویق نمودند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار