• امروز دوشنبه دوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مدیر کل اوقاف قزوین : در آینده ای نزدیک شاهد برپایی موزه دائمی وقف در استان قزوین هستیم

مدیر کل اوقاف قزوین : در آینده ای نزدیک شاهد برپایی موزه دائمی وقف در استان قزوین هستیم

مدیر کل اوقاف قزوین خبر از برپایی موزه دائمی وقف در استان قزوین با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان داد.

 دوشنبه 16 مهر 1397   138  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ظهر امروز حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین با جمعی از معاونین و روسای ادارات ستادی این اداره کل با حضور در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان قزوین با محمدعلی حضرتی ها مدیر کل این سازمان و معاونین وی دیدار نمود.
در این جلسه حجت الاسلام مجیدی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ضمن تشریح عملکرد این اداره کل از ابتدای سال جاری تا کنون در ابنیه و امامزادگان میراثی اظهار داشت :همانطور که مستحضرید هزینه های مقاوم سازی ، توسعه و مرمت این ابنیه و امامزادگان بسیار سنگین است که امیدواریم با همکاری و مشارکت همانند گذشته با سرعت بیشتر این مراحل در موارد مذکور به اتمام برسد.
وی همچنین در ادامه جلسه خواستار فعالیت دوباره کارگروه تخصصی فی مابین دو دستگاه شد و. اظهار داشت : بیشترین موارد و پروندهای مطروحه از گذشته بین دو دستگاه در کارگاه تخصصی بین دو دستگاه بررسی و برطرف می شود که امیدواریم ادامه فعالیت این کارگروه با حضور معاونین و کارشناسان خبره همراه با اختیار تام فراهم شود.
مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین هم در انتها اظهار داشت : با توجه به وجود برخی وقف نامه های سنگی میراثی و همچنین برخی اقلام و اجناس میراثی در سطح امامزادگان و موقوفات استان قزوین با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین برای نمایش این آثار در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت اولین موزه دائمی وقف در استان قزوین خواهیم بود.
محمدعلی حضرتی ها مدیر کل سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قزوین هم در این جلسه اظهار داشت : همه ما دغدغه مشترک داریم و تاکید ما برحفظ بنا بخاطر اصالت بناء آن می باشد که خود این اصالت جلو بسیاری از شبه افکنی ها در فضای مجازی را در این حوزه می گیردو آماده هر گونه همکاری در حوزه های حراستی ، یگان حفاظت ، حقوقی و روابط عمومی و اطلاع رسانی برای ترویج و حفظ این دغدغه های مشترک هستیم.
وی ضمن استقبال از برپایی موزه وقف در استان اظهار داشت : آماده پذیرش هر ایده و پیشنهاد در راستای معرفی و نمایش آثار میراثی هستیم و با تجمیع موزه ها می توانیم تاریخچه ، سیر تحول ، علما و شهداء مدفون در یک ابنیه یا امامزاده میراثی همراه با نمایش آثار مکشوفی اعم از وقف نامه و ... میتوانیم گامی در آشنایی ابتدا مردم شهر و استان کشور خود و سپس سایر جوامع با تمدن کهن خویش برداریم
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار