• امروز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

به همت اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ؛ اعزام 24 مبلغ دینی  فاطمیه

به همت اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ؛ اعزام 24 مبلغ دینی فاطمیه

به همت اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین 24 مبلغ دینی در فاطمیه اعزام می شوند

 پنج شنبه 26 بهمن 1396   98  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در خصوص سوگواره یاس نبوی ، اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه چند وظیفه مهم را بر عهده دارد که یکی از آن‌ها عبارت است از اجرای امینانه نیات واقفین.
وی با بیان اینکه بیش از 800 موقوفه در استان قزوین وجود دارد، گفت: موقوفات با نیت حضرت زهرا (س) در استان قزوین بسیار محدود می باشد ولی باهمین موقوفات و نیات محدود ولی با هم افزایی دستگاه های فرهنگی به دنبال اجرای امینانه و بهینه نیات واقفین در این حوزه هستیم .
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین دومین وظیفه این سازمان را مدیرت امامزادگان و بقاع متبرکه دانست و افزود: در کشور ۸ هزار و ۵۱ بقعه و امامزاده داریم که سهم استان قزوین 264 امامزاده و بقعه متبرکه می باشد که مدیریت آن بر عهده اوقاف است که بر اساس سند چشم انداز سازمان باید این اماکن مقدس را به قطب‌های فرهنگی تبدیل کنیم؛ یکی از ظرفیت‌های رسیدن به قطب فرهنگی برگزاری و برنامه‌های بزرگداشت ائمه اطهار(ع) است.
وی سومین وظیفه مهم سازمان اوقاف را نشر معارف دینی برشمرد و تصریح کرد: این وظیفه را هم بر اساس قانون اوقاف و هم بر اساس نیت موقوفات برنامه‌ریزی کرده‌ایم و به این جهت در ایام فاطمیه در 62 امامزاده و بقعه متبرکه سراسر استان قزوین سوگواری حضرت زهرا(س) را با عنوان سوگواره یاس نبوی که شامل 43 امامزاده و بقعه در شهرستان قزوین ، 8 امامزاده و بقعه در ششهرستان تاکستان 8 امامزاده و بقعه در شهرستان بوئین زهرا و 2 امامزاده در شهرستان البرز برگزار می‌کنیم.
حجت الاسلام مجیدی با بیان اینکه مراسم سوگواره یاس نبوی متشکل از برنامه‌های مختلف فرهنگی و معنوی است که به صورت تخصصی در کل استان برنامه‌ریزی شده، گفت: یکی ازمهمترین سر فصل‌های این برنامه حضور روحانیون متخصص و مبلغ در عرصه ترویج و نشر سیره فاطمی است.
اعزام 24 مبلغ دینی  فاطمیه
وی ادامه داد: بر این اساس در کل کشور هزار و ۳۶۰ نفر از روحانیون آموزش دیده و متخصص از حوزه علمیه قم و هزار و ۹۴۷ نفر از مبلغین حوزه علمیه بومی هر استان در برنامه حضور پیدا خواهند کرد که در مجموعه ۳ هزار و ۳۰۷ نفر اعزام خواهند شد و سهم استان قزوین 24 مبلغ اعزامی و بومی می باشد.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل  اوقاف و امور خیریه دومین برنامه یاس نبوی را تجمع سوگواران و عزاداران حضرت زهرا(س) در روز شهادت در آستان مقدس امامزادگان عنوان کرد و افزود: این برنامه در استان قزوین همراه با اقامه نماز ظهر و عصر در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) با سخنرانی حجت الاسلام علی سعیدی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مداحی حاج محمد اطهری نسب به صورت ویژه برگزار می شود همایش رهروان یاس نبوی نیز دو ساعت قبل از اذان مغرب و عشا در روز شهادت حضرت زهرا(س) ویژه بانوان در آستان مقدس امامزاده علی(ع)شهر قزوین ببرگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری مراسم شام غریبان حضرت فاطمه(س) به عنوان تجمع سادات ، گفت: این مراسم در شام غریبان حضرت زهرا (س) در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) همراه با قرائت خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) و برگزاری مسابقه برگزار می شود.
حجت الاسلام مجیدی ادامه داد: در امامزادگان مجری سوگواره یاس نبوی نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه انقلابی‌ترین بانوی تاریخ برگزار می‌شود که حاوی تابلوهای محتوایی و گرافیکی است و در آن شخصیت و ولایتمداری و حمایت از امام و ولایت حضرت صدیقه طاهره(س) را با ادبیات زیبا ارائه خواهند داد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار