• امروز دوشنبه بیست و یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین: بیش از 1500 مورد سرطان در قزوین به ثبت رسید/ قزوین از لحاظ فضا و تجهیزات در فقر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین: بیش از 1500 مورد سرطان در قزوین به ثبت رسید/ قزوین از لحاظ فضا و تجهیزات در فقر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بیش از یک هزار و 500 مورد سرطان ثبت شده در استان قزوین وجود دارد که عدد واقعی بالاتر از این تعداد است که تعدادی از این افراد برای درمان به تهران مراجعه می‌کنند.

 پنج شنبه 5 بهمن 1396   122  0      

منوچهر مهرام در جلسه هم‌اندیشی طرح مهر تندرستی که ظهر امروز با حضور مسؤولان در سالن جلسات اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین عقب‌مانده‌ترین استان در کشور با توجه به نزدیکی تهران قزوین بوده که به لحاظ فقر فضا و تجهیزات عقب است.
وی افزود: استان قزوین برای تجهیز نیاز به کار ویژه و فوق‌العاده خارج از روال عادی و معمولی دارد و این نیاز احساس همچنان می‌شود و به لحاظ فضای بیمارستانی، تقریباً در استاندارد نسبت تخت به جمعیت هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: امروز شاهد بیش از یک هزار تخت در استان هستیم و به لحاظ تجهیزاتی هم باید تدابیر لازم اندیشیده شود.
مهرام تصریح کرد: مردم در گرفتاری و بیماری‌ها و  در شرایط بحرانی خارج از استان به مداوا می‌پردازند که اتفاق خوبی نیست و این به دلیل عدم امکان تأمین تخت است.
 
این مسؤول اضافه کرد: بیش از یک هزار و 500 مورد سرطان ثبت شده در استان قزوین وجود دارد که عدد واقعی بالاتر از این تعداد است که تعدادی از این افراد برای درمان به تهران مراجعه می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد: حدود یک هزار و 700 مورد سرطان در استان وجود دارد و نسبت به جمعیت یک میلیون و 300 هزار نفری در استان قزوین، یک دهم درصد از جمعیت در هر سال مبتلا به سرطان می‌شود.
مهرام توضیح داد: جراحی، شیمی درمانی، اشعه درمانی یا رادیوتراپی(سلول سرطان را از بین می‌برد) از جمله مراحل سرطان است که در خصوص رادیوتراپی استان قزوین از محدود استان‌هایی است که به این دستگاه مجهز نیست.(منبع)
وی خاطرنشان کرد: با مساعدت هاشمی رئیس بنیاد بیماری خاص کشور یک دستگاه فراهم شد و دستگاه دوم همکاری خیران را می‌طلبد که درصدد هستیم تا آن را تهیه کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار