• امروز دوشنبه بیست و یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف قزوین: خیران در طرح مهر تندرستی پای کار آیند/ همگرایی بین افراد پروژه‌های عظیمی را رقم می‌زند

مدیرکل اوقاف قزوین: خیران در طرح مهر تندرستی پای کار آیند/ همگرایی بین افراد پروژه‌های عظیمی را رقم می‌زند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: طرح فرهنگی در راستای اجرای نیات واقفان برنامه‌ریزی و پیاده شده که با عنوان طرح مهر تندرستی است و از ظرفیت آن‌ها برای درمان نیازمندان استفاده می‌شود.

 پنج شنبه 5 بهمن 1396   127  0      

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در جلسه هم‌اندیشی طرح مهر تندرستی که ظهر امروز با حضور منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در سالن جلسات اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: امروز برخی از وقف و نیتی که واقفان وقف می‌کنند، در خصوص مسائل بهداشتی است.
وی ادامه داد: سازمان اوقاف برای اینکه موقوفات را ساماندهی کرده و با برنامه و هدفمند از آن‌ها استفاده کند در این زمینه با برنامه پیش رفته و حمایت مسؤولان مربوطه، خیران و مردم را در نظر می‌گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: وقف در زمینه درمانی برای حمایت از افراد نیازمند و در حوزه بیماران صعب‌العلاج در نظر گرفته شده است که خدمات درمانی و بهداشتی به آن‌ها ارائه می‌شود.
عادل یادآور شد: طرح فرهنگی در راستای اجرای نیات واقفان برنامه‌ریزی و پیاده شده که با عنوان طرح مهر تندرستی است و در این زمینه در سطح استان قزوین موقوفاتی وجود دارد که می‌توان از ظرفیت آن‌ها برای درمان نیازمندان استفاده کنیم.
این مسؤول تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی در راستای اجرای این طرح در سطح استان باید تدارک ببینیم که در این زمینه از ظرفیت خیران و مردم می‌توان به نحو احسن استفاده کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه هشت موقوفه و عرصه و عیان برای درمان در استان وقف شده است، گفت: درمانگاه محمدحسین خزانه شهر صنعتی البرز، درمانگاه شهر بیدستان از محل موقوفات غازبن‌ارغوان بوده و همچنین از مرکز همودیالیز شهر الوند می‌توان برای نیازمندان و محرومان استفاده کرد و خدمات شایانی به آن‌ها ارائه داد.
 
عادل توضیح داد: 175 موقوفه به صورت عرصه در اختیار مراکز درمانی و بهداشتی است که بسیاری از آن‌ها به عنوان اجاره توسط دانشگاه علوم پزشکی از آن استفاده
 می‌‌شود و برای آن سند اجاره تنظیم نشده است که باید طی برگزاری جلسه‌ای این اقدام صورت گیرد.
وی تشریح کرد: 10 موقوفه هم در استان قزوین وجود دارد که از این موقوفات به عنوان درمانی از آن استفاده می‌شود و در هفته جاری از محل عواید 110 میلیون تومان جمع‌بندی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین یادآور شد: از اعتبارات موجود در بیمارستان شهید رجایی و بوعلی که برنامه‌ریزی شده است از سوی این بیمارستان‌ها بیماران نیازمند معرفی شده و هر کدام از آنان که مشکل مالی دارند، تا سقف 700 هزار تومان از آنان حمایت می‌شود.
عادل بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون دو مورد از سوی دو بانو، برای کار دارو و درمان در قزوین وقف شده است که در تهیه دارو به بیماران خاص اقدامات لازم صورت
گیرد.
 
این مسؤول خاطرنشان کرد: مسؤولیت سیاست‌گذاری حوزه بهداشت و درمان و نحوه ارائه خدمات در استان با دانشگاه علوم پزشکی است و همچنین ظرفیت بسیار خوب مجمع خیرین و مردمی ما قابل کار است و در صورت نیاز پای کار آمده‌اند که از ظرفیت آن‌ها می‌توان به نحو احسن استفاده کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: باید همگرایی بین همه افرادی که در این عرصه‌ها فعالیت می‌کنند، وجود داشته باشد تا شاهد اقدامات بزرگ در استان باشیم.(منبع)
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار