• امروز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مدیر حوزه های علمیه قزوین : روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی

مدیر حوزه های علمیه قزوین : روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی

حجت الاسلام عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین :روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است

 پنج شنبه 7 دی 1396   142  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین به مناسبت فرارسیدن میلاد امام حسن عسگری (ع) و همچنین حماسه 9 دی مراسم بصیرتی کارکنان این اداره کل با سخنرانی حجت الاسلام عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین  برگزار شد .

 

حجت الاسلام عباسی در این مراسم اظهار داشت : عبادت هفتاد جزء است و بالاترین و بزرگ‌ترین جزء آن کسب حلال است.

وی ادامه داد : مام صادق (ع) می‌فرماید:هر كس بخواهد دعایش مستجاب شود، باید كسب خود را حلال كند و حق مردم را بپردازد. دعاى هیچ بنده ‏اى كه مال حرام در شكمش باشد یا حق كسى بر گردنش باشد، به درگاه خدا بالا نمى ‏رود. در دین ما برای رزق حلال فرمولی وجود دارد. عناصر این فرمول به قرار زیرند: به رازقیت خدا اعتقاد داشته باش ، تلاش حداکثری مدبرانه، متوکلانه و صبورانه داشته باش،قانع باش و خانواده ات را به قناعت تشویق کن،از هر حرامی‌پرهیز کن،خمس مالت را بده و احسان و نیکوکاری کن،سحر خیز باش

 

مدیر حوزه های علمیه استان قزوین در ادامه تلاش و کوشش در راستای رضایت خدا را مقدس و ثمره بخش خواند و اظهار داشت : یکی از مهم‌ترین توصیه‌های معصومین(ع) که زیربنای اعتقادی ما را شکل می‌دهد، توجه به کسب رضایت خدای متعال در انجام همه امور زندگی است. رضای خداوند، بالاترین درجه ایمان و تقواست که همه ما باید برای کسب این درجه تلاش کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت : نکته دیگر این که برای کسب رضایت خدا از هیچ مساله‌ای هراس نداشته باشیم، چنان‌که مولای‌مان امام حسین(ع) شهادت در راه خدا را بالاترین اعمال می‌دانست و برای کسب رضایت خداوند لب تشنه و با بدنی قطعه قطعه به دیدار حضرت حق رفت. بنابراین کسب رضای خدا با شک و شبهه انجام دادن کارها، منافات دارد و اگر می‌گوییم رضای خدا را در انجام امور خویش در نظر گرفته ایم باید بر همین منوال هم عمل کنیم.

حجت الاسلام عباسی افزود : کسب رضای خدا دشوار نیست و فقط کافی است خودمان را وقف خدا کنیم و هرآنچه انجام می‌دهیم مبتنی بر دستورات دین و رهنمودهای ائمه هدی(ع) باشد که در چنین شرایطی قطعا رستگاری و رسیدن به درجه رضای الی الله نصیب و روزی ما خواهد شد.

 

وی در ادامه به سالروز حماسه 9 دی اشاره کرد و اظهار داشت : حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: درباره  این روز می توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار