• امروز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین: نظارت صحیح بر اجرای قوانین فرهنگ وقف را ارتقا می‌دهد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین: نظارت صحیح بر اجرای قوانین فرهنگ وقف را ارتقا می‌دهد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: بازرسی و نظارت صحیح بر اجرای قوانین و فعالیت‌ها می‌تواند فضای مطلوب برای تحقق ارتقای فرهنگ وقف در جامعه را ایجاد کند.

 چهارشنبه 6 دی 1396   97  0      

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در جلسه توجیهی بازرسی از عملکرد برنامه محور اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان  که صبح امروز در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین با حضور معاونان و رؤسای ادارات ستادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: هدایت، حمایت و نظارت از وظایف قانونی و شرعی این اداره‌کل اوقاف است.

 

وی با اشاره به اینکه ارزیابی و نظارت در ایران اسلامی متکی بر قوانین الهی است، تصریح کرد: در قرآن کریم 129 بار و در نهج‌البلاغه 143 بار بر نظارت و بازرسی تأکید شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین بیان کرد: هدف از بازرسی و نظارت، حصول اطمینان از حُسن اجرای قوانین و مقررات در راستای رفاه عمومی جامعه و به ویژه گروه هدف این اداره‌کل است.


عادل تأکید کرد: بازرسی و نظارت صحیح بر اجرای قوانین و فعالیت‌ها می‌تواند فضای مطلوب برای تحقق ارتقای فرهنگ وقف در جامعه را ایجاد کند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مطرح کرد: طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، نظارت درونی و احساس حضور در محضر حق، مانع از تخلف انسان‌ها می‌شود اما این عامل در همه انسان‌ها و به قدر کافی وجود ندارد، بنابراین نظارت بیرونی از اهم مسائل تمام جوامع بشری است، بنابراین نظارت بر عملکردها (اعم از افراد یا دستگاه‌ها) هم لازم و مفید است.


گفتنی است، بازرسی از عملکرد برنامه محور اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمان از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور به بازرسان اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین سپرده شده است و این تیم 13 نفره از 9 دی ماه لغایت 13 دیماه با حضور در استان کرمان به بازدید و بررسی عملکرد این اوقاف این استان در حوزه های بهره وری ، فرهنگی ، روابط عمومی ، فن آوری ارتباطات ، توسعه منابع و پشتیبانی ، مالی ، حقوقی و ثبتی ، موقوفات ، اجارات ، اجرای نیت ، حراست و دفتر و پیگیری امور در محدوده های ستادی و اجرایی می پردازند..

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار