• امروز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری جلسه ساماندهی شرح وظایف خادمین و امناء امامزادگان و بقاع متبرکه استان قزوین

برگزاری جلسه ساماندهی شرح وظایف خادمین و امناء امامزادگان و بقاع متبرکه استان قزوین

حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین :آرامگاه‌های امام‌زادگان متعلق به عموم مردم هستند و مدیریت این اماکن نیز باید با تکیه بر قدرت مردم صورت گیرد.

 سه شنبه 5 دی 1396   146  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، صبح امروز در حاشيه نخستين جلسه ساماندهی شرح وظایف خادمین و امنا امامزادگان و بقاع متبرکه استان قزوین که در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین برگزار شد با اشاره به نقش موثر خادمین و هیات امنای امامزادگان و بقاع متبرکه در پیشبرد امور چنین اماکن و فضاهای مقدسی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، یکی از اولویت های مجموعه اوقـاف و امور خیریه بر بهینه سازی خادمین و هیات امنای امامزادگان متمرکز شد.
 
 

وی افزود: سعی ما بر این بوده تا خادمین و هیات امنا را با مشارکت و عضویت معـتمدین و جوانان و باتجربه ها ساماندهی و بـهینه سازی کنیم.

حجت الاسلام مجیدی عنوان کرد: چنین ساز وکاری بـاعث تسهیل در رفع بـرخی ازمشکلات مـوجود در این حوزه  می شود، زیرا متعمدین درکنار نیروهای جوان بومی و باتجربه محلی و منطقه ای میتوانند بازوان اجرایی ما در بقاع متبرکه باشند و با شور و نشاط جوانی و تجربه روزگاران شاهد رونق امورات باشیم.

وی گفت: علاوه بر معتمدین و جوانان در امناء در صورت امکان حضور مسئولان شهرستانی در ترکیب هیات امنای امامزادگان و بقاع متبرکه می تواند این جمع را تکمیل نماید زیرا با توجه به ظرفیت ها و اختیارات و امکاناتی که از آن برخوردارند، باعث پیشبرد امور و اهداف عمرانی این اماکن مقدس می شود واز سوی دیگر سطح پاسخگویی ها به مردم را نیز افزایش می دهد و در رفع  برخی شبهات موجود احتمالی در خصوص نذوراتی که برای امامزادگان انجام می شود بسیار موثر و سازنده است.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت : علاوه بر ترکیب امناء در امامزادگان و بقاع متبرکه ، پیوست شرح وظایف خادمین و امناء امامزادگان اعم از حراستی ، حفاظتی ، مالی ، عمرانی ، فرهنگی ، اطلاع رسانی به احکام صادره برای آنان روند پیشرفت در حوزه های مختلف را تسریع میبخشد که هدف اصلی این جلسه هم همین بود که از تمامی واحدهای مربوطه نظرات و پیشنهادات در حوزه های تخصصی ارائه شود و بعداز بررسی و تصحیح به پیوست احکام ابلاغ شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین یادآور شد:استان قزوین از لحاظ وسعت منطقه ای و بافت جمعیتی، باکثرت وتنوع بسیاری روبرو است  وامید آن داریم باتوجه به تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده، روند موفقیت ها در این شهرستان مذهبی با سرعت و شتاب فزاینده تری استمرار یابد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار