• امروز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

رئیس اداره بهره وری اوقاف قزوین : نقش کارشناسان رسمي دادگستري ن در احياء حق و حقوق موقوفات تاثیرگذار است

رئیس اداره بهره وری اوقاف قزوین : نقش کارشناسان رسمي دادگستري ن در احياء حق و حقوق موقوفات تاثیرگذار است

رئیس اداره بهره وري اقتصادي اداره كل اوقاف و امور خيريه قزوین بيان كرد: كارشناسان رسمي دادگستري در اداره اوقاف و امور خيريه قزوین نقش بسيار مهمي در احياء حق و حقوق موقوفات دارند.

 دوشنبه 4 دی 1396   263  0      

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه قزوین ، حسن تقی پوررئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در جلسه مشورتی  ارزیابی موقوفات که با حضورحجت الاسلام غلامرضا عادل مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین و کارشناسان دادگستری برگزار شد با اشاره به اينكه موقوفات املاك بسيار زيادي دارندو اين املاك داراي مستأجريني است كه بايد مالااجاره وقف را بپردازند، اظهار داشت: در راستاي احياء حق و حقوق موقوفات، ارزيابي و انجام كارشناسي و استفاده از كارشناسان رسمي دادگستري در حوزه هاي مختلف ارزيابي همچون ساختمان، ثبتي، كشاورزي و غيره امري اجتناب ناپذير است.
 
وي ادامه داد: از گذشته تا كنون اداره اوقاف از كارشناسان رسمي دادگستري در همه حوزه هاي مربوطه دعوت به همكاري كرده است.
رئیس اداره بهره وري اقتصادي اداره كل اوقاف و امور خيريه قزوین اذعان داشت: با توجه به اينكه تعيين مالاجاره، پذيره ها و ساير حق و حقوق موقوفات نياز به برنامه ريزي و سياست گذاري هاي منظمي دارد لذا ساماندهي امر انجام كارشناسي ها و ايجاد وحدت رويه براي ادارت و دفاتر موقوفه در دستور كار اين اداره قرار گرفته است.
تقی پور با اشاره به وحدت رویه کارشناسان رسمی گفت : کارشناسان برای کارشناسی موقوفات باید وحدت رویه داشته باشند و طبق شرایط موجود در هر منطقه املاک موقوفه را کارشناسی نمایند تا در نهایت به اجرای نیات واقف عمل شود.
 
وي درادامه وظايف کارشناسان رسمي دادگستري و مسئولين اجارات اوقاف و امورخيريه شهرستانها را بسيار سنگين خواند وافزود :کارشناسان در کارشناسي هاي موقوفات بايد خداوند متعال و قوانين شرعي و اسلامي را در نظر بياورند تا حقي از حقوق موقوفات و بيت المال پايمال نشود.
وی در پایان افزود : کارشناسان در قیمت گذاری های زمینهای موقوفه منصفانه عمل کنند تا حق و حقوق موقوفه ضایع نشود و در حقیقت کارشناسان و همچنین قضات دادگستری مشاور وقف هستند و در زمینه احقاق حقوق وقف و موقوفات باید تلاش جدی كنند.
يادآور مي شود در جلسه اي كه در اين اداره كل برگزار شد، تعدادي از كارشناساني كه حاضر به همكاري با اداره اوقاف بودند و فرصت كافي جهت حضور در اين اداره را داشتند از نزديك با خط مشي هاي اوقاف آشنا شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار