• امروز یک شنبه یکم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری سوگواره «یاس نبوی» در 62 امامزاده شاخص استان قزوین

برگزاری سوگواره «یاس نبوی» در 62 امامزاده شاخص استان قزوین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: «سوگواره یاس نبوی» در ایام فاطمیه در 62 آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان برگزار می‌شود.

 پنج شنبه 26 بهمن 1396   84  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، حجت الاسلام غلامرضا عادل مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در جلسه برگزاری سوگواره «یاس نبوی» در قزویناظهار داشت: «سوگواره یاس نبوی» در ایام فاطمیه در 63 آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان برگزار می‌شود و در حال حاضر تمامی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.
وی افزود: برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت، مراسم عزاداری صبح روز شهادت، همایش رهروان یاس نبوی در عصر روز شهادت و برگزاری مراسم شام غریبان از جمله ویژه برنامه‌های پیش بینی شده این طرح برای ایام فاطمیه امسال است که همه‌ساله برگزار می‌شود و امیدواریم امسال نیز به صورت باشکوه و منظم و در خور شان حضرت فاطمه زهرا(س) باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: این مجموعه علاوه بر تشکیل ستاد استانی سوگواره یاس نبوی و هماهنگی با سایر نهادها برای اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده از بقاع متبرکه نیز سرکشی خواهد کرد و در حال حاضر تمامی اقدامات لازم در این زمینه انجام پیش‌بینی شده است.
حجت‌الاسلام  عادل بیان کرد: از جمله دیگر اقداماتی که در دستور کار ما قرار داده شده می‌توان به تشکیل جلسات با هیئت امنا، خیران و متولّیان موقوفات غیرمتصرفی مرتبط با عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س)، خادمان و مدیران مراکز فرهنگی قرآنی اشاره کرد که در راستای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: برپایی خیمه‌های معرفت و غرفه ترویج حجاب و عفاف در بقاع متبرکه، حضور روحانی و اقامه نماز جماعت و برگزاری شب شعر فاطمی با حضور شعرای برجسته آئینی و محلی استان و شهرستان و همچنین اجرای ویژه برنامه‌ها از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این طرح است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار